dziewczeta_na_koniachZ oferty Leśna Szkoła Plus warto skorzystać nie tylko dla samych atrakcji (o nich już zaraz) ale może również dlatego aby spędzić w rejonie Przełomów Wisłoka nie jeden dzień ale dwa i to łącznie z noclegiem właśnie w Rudawce Rymanowskiej.

Niewątpliwą atrakcją będzie wówczas ognisko pod prawdziwie gwieździstym niebem. Prawdziwie gwieździstym gdyż brak źródeł światła w pobliżu Rudawki Rymanowskiej pozwala na obserwacje nocnego nieba w pełnej krasie. Po prostu gwiazdy i planety jakich już dawno nie obserwowaliście.

Program zajęć Leśna Szkoła Plus

Nauka jazdy konnej: naukę prowadzi zespół instruktorów hipoterapii i jazdy konnej wraz z wolontariuszami oraz 5 koni huculskich; uczniowie będą mogli łagodnie zapoznać się z koniem, dosiąść konia i poruszać się stępa. Tyle na pierwszy raz powinno wystarczyć. Oczywiście instruktorzy zademonstrują również kłus i galop. Uczniowie dowiedzą się z jakich elementów składa się uprząż i jak i dlaczego postępuje się z koniem oraz poznają zasady bezpieczeństwa w czasie jazdy konnej. Zajęcia mają dać impuls do zastanowienia się czy jazda konna może się stać się moim hobby.

Przejażdżka bryczką: odbywa się po najbliższej okolicy…

flisz

 

Wycieczka do przełomów Wisłoka, wodospadów oraz odkrywki fliszu karpackiego tzw. Skały: nie wszyscy wiedzą, że w Rudawce Rymanowskiej znajduje się największa w Karpatach odkrywka fliszu karpackiego. Jak na dłoni widać naprzemienne warstwy piaskowca, margli i łupków a kierunek warstw skalnych dobitnie świadczy o tym, że pierwotnie poziome warstwy uległy fałdowaniu wskutek ruchów górotwórczych. W Rudawce Rymanowskiej i generalnie w dorzeczu Górnego Wisłoka skały tworzące flisz są bardzo miękkie i to właśnie dlatego rzeka Wisłok wytworzyła tak atrakcyjną rzeźbę terenu. Po przeprawie na drugi brzeg Wisłoka zobaczycie przepiękny, około 8-metrowej wysokości wodospad. Przebywanie w skalistej dolinie rzeki to niezapomniane przeżycie. Miejsce to stwarza niepowtarzalną okazję wykonania pamiątkowych fotografii.

Rozpoznawanie roślin i zwierząt na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Rudawce Rymanowskiej: Ośrodek opiekuje się kilkudziesięcioma rzadkimi przedstawicielami zwierząt domowych, których obserwacja na pewno sprawi Wam dużą frajdę…

Pieczenie chleba w prawdziwym piecu, wyciskanie zdrowych soków i nie tylko…

I całe mnóstwo innych atrakcji w Rudawce Rymanowskiej

Zajęcia odbywają się jednocześnie dla 40 – 50 uczniów w dwóch grupach: konnej i przyrodniczej. Po około 2 godzinach następuje zamiana grup. Sam przebieg zajęć jest na bieżąco dostosowywany do sytuacji w grupie, pogody i ograniczeń czasowych.

Aby się zapisać zapraszamy na stronę:

www.lesnaszkola.com