f (13) (Medium)Czy myśleliście kiedyś o solidnym, porządnym aktywnym wypoczynku, bez wylegiwania się i innego, zwyczajnego marnowania czasu. Bez zastanawiania się, co teraz mamy robić i narastającego znudzenia i wyrzutów sumienia, że przecież przecieka mi przez palce czas wolny – czas, którego nie da się już odzyskać. W miejscu do tego odpowiednim zarówno pod względem cech otoczenia jak i cennika i gdzie naprawdę jest co robić. Gdzie możecie w sposób racjonalny i zaplanowany poświęcić czas właśnie sobie, zadbać o swoje ciało i ducha przez różne formy aktywności fizycznej a jeśli chcecie – również przez właściwą dietę a nawet zdobyć lub wzbogacić wiedzę w zakresie aktywnego i zdrowego trybu życia. W dodatku pod okiem i w asyście trenera personalnego. Gdzie przy odrobinie szczęścia da się wieczorami posłuchać dobrej muzyki live. Niemożliwe. A jednak…. I w dodatku „na każdą kieszeń”. I o każdej porze roku. W pogodę i niepogodę.

Jeśli kiedykolwiek mieliście takie myśli to właśnie jesteście we właściwym miejscu. Jest jeden warunek – zaangażowanie z Waszej strony, prawdziwie dobre chęci do współdziałania i trochę cierpliwości.

Czy otoczenie jest piękne i zachęca do podjęcia aktywności w celu poprawy jakości swojego życia? Czy jest gdzie wędrować piechotą, jeździć rowerem, konno – wystarczy kliknąć w galerię i… chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że trudno o lepsze miejsce niż rasowy Beskid Niski. Na pewno skłoni do refleksji każdego i pomoże zmienić Twoje życie.

Propozycja produktowa to absolutna klasyka aktywności fizycznej wzbogacona o możliwość skorzystania z podpowiedzi, zachęty i wiedzy trenera personalnego.

rowerzysta (Small)To nie wszystko – w realnym świecie najważniejsza jest jeszcze energia – to energia, która drzemie w każdym człowieku, często jest uśpiona i całkowicie bezużyteczna a w innych okolicznościach uaktywnia się i daje ludziom siłę, której istnienia nawet nie podejrzewali. Siłę ulepszania siebie, siłę zespołowego ulepszania najbliższego otoczenia a nawet całego świata. To ta energia, której brak powoduje że „nie chce nam się żyć”  i jednocześnie ta sama, która gdy powraca, sprawia, że „moglibyśmy przenosić góry”.

Tę energię każdy ma w sobie – trzeba ja tylko wyzwolić a Przełomy Wisłoka to właściwe miejsce.

Przełomy Wisłoka to miejsce gdzie staramy się wprowadzać w życie zasady prawdziwej, racjonalnej ekonomii. Z grubsza polega to na tym, że oferty wszystkich produktów turystycznych są skierowane do zorganizowanych grup szkolnych (lub innych zbiorowości) i w okresach poza wysokim sezonem zarówno w rozumieniu godzin, dni tygodnia jak i sezonów związanych z porami roku ceny tych produktów są naprawdę „na każdą kieszeń”. W zamian nasi goście wkładają określony wysiłek w solidne zaplanowanie terminu przyjazdu oraz dotrzymują danego słowa co do ich liczby, daty przyjazdu oraz usług, z których korzystają. Liczymy też na to, że podzielą się swoją wiedzą i wrażeniami z pobytu w Przełomach Wisłoka z innymi.

Z kolei pozostała część oferty ma charakter komercyjny ale jednocześnie elastyczny cenowo.

W ten sposób Przełomy Wisłoka nie są wyizolowanym od otoczenia tworem zaspokajającym potrzeby wąskiej grupy „importowanych turystów” (zarówno w rozumieniu geograficznym jak i ekonomicznym) ale osadzonym w realnej rzeczywistości fragmentem prawdziwego świata, w miarę możliwości służącym społeczności zarówno tej lokalnej jak i szerszej. Po to jesteśmy aby nasi współobywatele mieli z tego jakiś pożytek a nie „by świecić jak zgasła świeczka na słonecznym dworze” (Miś, Stanisław Bareja). Jesteśmy po to by łączyć ludzi a nie ich dzielić a zgromadzony potencjał ma służyć społeczności, ma być powszechnie dostępny i ma być elitarny wartościami, które przekazuje i jakością spędzanego (czy raczej wykorzystywanego) czasu. Z kolei dostępność naszych produktów ma wynikać z dobrej organizacji, umiejętności planowania i determinacji naszych Klientów a nie z wielkości ich zasobów finansowych.

Dlatego ważną rolę w Przełomach Wisłoka spełniają wolontariusze. Są to głównie studenci czy generalnie młode, jeszcze uczące się (ale i już pracujące osoby). Ich miejsce nie jest w czterech ścianach uczelni ale wśród innych ludzi. W ten sposób uczą się, doskonalą umiejętności w praktyce, zdobywają doświadczenie ale i atrakcyjnie spędzają czas czyniąc jednocześnie ofertę Przełomów Wisłoka elitarną ale i dostępną „na każdą kieszeń”. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do oferty dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży – to między innymi dzięki wolontariuszom prawdziwie atrakcyjne produkty turystyczne są dostępne dla naprawdę każdego ucznia, naprawdę niezależnie od możliwości finansowych jego rodziców.

Dodaj komentarz